RSS

ΧΑΤΖΗΣΤΥΛΙΑΝΟΣ
26 Οκτωβρίου 2013 Γράφτηκε από τον

Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία της 6ης αγωνιστικής της Α΄ ΕΠΣΝΑ

Η πρώτη βαθμολογική απώλεια του Προμηθέα Γαβρολίμνης ήρθε στην 6η αγωνιστική της Α΄ Κατηγορίας της ΕΠΣΝΑ.

Η ομάδα του Ανδρέα Καλαβριζιώτη αναδείχτηκε ισόπαλη με τον Ατρόμητο Αντιρρίου, σε ένα παιχνίδι όπου έμεινε πίσω στο σκορ και κατάφερε να ισοφαρίσει. Στη δεύτερη θέση ανέβηκε ο Ναυπακτιακός που κέρδισε με 3 - 0 τον Αστέρα Αγρινίου, ενώ στην τρίτη θέση υποχώρησε η ΑΕΚ Αγίου Κωνσταντίνου που ηττήθηκε με 2 - 1 από τον Αετό Σταμνάς σε ένα παιχνίδι που μέχρι το 86ο λεπτό ήταν στο 0 - 1. Πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα για τη Δόξα Καινουρίου που στην επιστροφή στη φυσική της έδρα επιβλήθηκε του Αχελώου Αγγελοκάστρου και πρώτη νίκη για το Δημήτρη Θεοδοσίου στον πάγκο του Ομήρου με 2 - 4 στο Δοκίμι, με τους γηπεδούχους να προηγούνται με 2 - 1 στο ημίχρονο. Ο Ηρακλής Αστακού κέρδισε με 5 - 1 τον ΑΟ Λυγιάς, ενώ Λουτρό και Γαβαλού αναδείχτηκαν ισόπαλοι.